Kluczowa zmiana dotycząca pracowni komputerowych w szkołach

news1Firma Microsoft wraz z MEN przygotowała nową wersję oprogramowania SBS dla placówek edukacyjnych, dostarczaną w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nowa wersja Windows Serwer 2003 R2 edycja lato 2010 zawiera pełne wsparcie dla systemu Windows 8, 7, a także, Vista i XP.
Każda poprzednia wersja Windows Serwer 2003 (nazwa domeny w zależności od roku odbioru pracowni SBS2005, SBS2006, SBS2007 i SBS2008), w którą jest wyposażona pracownia komputerowa może zostać bezpłatnie zastąpiona SBS2010.

Co to oznacza?

Szkoła może otrzymać aktualne oprogramowanie w pracowni, która ma już kilka lat. Dzięki temu w sposób znaczący wydłuża się możliwość efektywnego korzystania z dostarczonego sprzętu, przy zachowaniu wysokiej jakości procesu dydaktycznego.
Poziomy studenckie C i D są wyposażone w najnowsze wersje przeglądarek internetowych Google Chrome, Firefox, IE, dzięki czemu znikają problemy
z obsługą kont pocztowych i wyświetlaniem stron. Jeżeli były problemy
z uruchamianiem programów edukacyjnych nowy SBS2010 zawierający komplet dodatków i Service Pack rozwiąże je.

Pomimo kilkuletniego sprzętu dzięki SBS2010 pracownia zyskuje drugą młodość.

Jeżeli pracownia działa wolno, pojawiają się błędy, serwer uruchamia się długo,
a logowanie zajmuje pół lekcji jest to dobry moment na przeinstalowanie
serwera i komputerów na nowy SBS2010.

Po naszej reinstalacji serwer uruchamia się w 4 min,
a logowanie na komputerze uczniowskim trwa kilka sekund.

Obsługa SBS2010 jest identyczna jak wcześniejszego SBS, dlatego nie są potrzebne szkolenia i czas na wdrożenie.
Przejście na nowy SBS dla nauczyciela jest bezproblemowe i tuż po reinstalacji może prowadzić zajęcia.